• @navn
     
    Abstrakt maleri - ugekursus
    Start: 11.06.18
    mandag 10:00
    Leila Andersen
    Løgstrup, Leila Andersens Værksted
  • @navn
     
    Bind buketter med udgangspunkt i naturens materialer
    Start: 05.05.18
    lørdag 13:00
    Helle Leisgaard
    Silkeborg, Fine Fund
  • @navn
     
    Børneyoga - familieworkshop
    Start: 06.05.18
    søndag 10:00
    Trine Qvortrup Moltzen
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    Start: 17.05.18
    torsdag 09:45
    Nicoline Toft Bro
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Energitræning for KOL og osteoporose patienter - sommerhold
    Start: 26.04.18
    torsdag 13:00
    Dennis Bjerregaard
    Kjellerup, Kjellerup Fysioterapi og Træning
  • @navn
     
    Flødeboller
    Start: 25.04.18
    onsdag 17:30
    Pernille Vestergaard Jensen
    Viborg, Nordre Skole
  • @navn
     
    Flødeboller
    Start: 16.05.18
    onsdag 17:30
    Pernille Vestergaard Jensen
    Ulstrup, Ulstrup Skole
  •  
     
    Fredagsyoga - rekreativ Iyengar-yoga
    Start: 01.06.18
    fredag 15:45
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - til bil, mc og traktor
    Start: 23.06.18
    lørdag 09:00
    Dirch Lind
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - til bil, mc og traktor
    Start: 26.05.18
    lørdag 09:00
    Dirch Lind
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - til bil, mc og traktor
    Start: 26.05.18
    lørdag 09:00
    Steen Nicolai Dahl-Hansen
    Silkeborg, Lunden
  • @navn
     
    Færdselsrelateret førstehjælp - til bil, mc og traktor
    Start: 09.06.18
    lørdag 09:00
    Steen Nicolai Dahl-Hansen
    Silkeborg, Lunden
  • @navn
     
    Læsehest-kursus for børn 10 - 12 år
    Start: 02.07.18
    mandag 08:30
    Maria Burchardt Jørgensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Patanjali Yoga for begyndere og let øvede
    Start: 01.05.18
    tirsdag 17:30
    Trine Guldager Sørensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates i Kjellerup - sommerhold
    Start: 07.05.18
    mandag 17:00
    Lidia Odgaard Csizmadia
    Kjellerup, Kjellerup Hallen
  • @navn
     
    Sommer akvarel
    Start: 25.06.18
    mandag 09:30
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 02.07.18
    mandag 09:30
    Lone Friis Pedersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 03.07.18
    tirsdag 09:30
    Pernille Vestergaard Jensen
    Viborg, Viborg Ungdomsskole
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 03.07.18
    tirsdag 12:00
    Pernille Vestergaard Jensen
    Viborg, Viborg Ungdomsskole
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 03.07.18
    tirsdag 14:30
    Pernille Vestergaard Jensen
    Viborg, Viborg Ungdomsskole
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 02.07.18
    mandag 09:30
    Pia Carstensen
    Karup J, Grønhøj Kro
  •  
     
    Sommerferieaktivitet uge 27
    Start: 04.07.18
    onsdag 09:30
    Anders Kiiehn Hansen
    Karup J, Grønhøj Kro
  • @navn
     
    Turist-sprog - Engelsk
    Start: 14.05.18
    mandag 10:00
    Else Wittendorff Uhrskov
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Turist-sprog - Fransk
    Start: 14.05.18
    mandag 10:00
    Agnethe Givard Carstensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Turist-sprog - Italiensk
    Start: 14.05.18
    mandag 10:00
    Dorthe Sejr Sartor
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Turist-sprog - Tysk
    Start: 14.05.18
    mandag 10:00
    Gurli Bech
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Yoga - sommerhold
    Start: 03.05.18
    torsdag 16:30
    Mie Bech Jakobsen
    Stoholm Jyll, Stoholm Fritids- og kulturcenter
 

Er startet

  • @navn
     
    Afspænding i vand
    tirsdag 15:30
    Bjarne Dalum
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Akvarel
    onsdag 13:00
    Ellen Marie Rodil
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Anti-stress med MediYoga
    mandag 17:15
    Kirsten Hindbo
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Bevæg dig glad med Gotved
    mandag 10:30
    Louise Marcussen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Bevæg dig glad med Gotved
    fredag 10:30
    Louise Marcussen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Bevæg dig glad med Gotved
    mandag 09:00
    Louise Marcussen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Core-træning
    torsdag 16:30
    Rikke Nybo Nørgaard
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk for ordblinde - Bjerringbro
    mandag 12:30
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Bjerringbro, Gudenåhuset
  • @navn
     
    Dansk for ordblinde - Bjerringbro
    tirsdag 18:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Bjerringbro, Gudenåhuset
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Hammel
    mandag 14:15
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Hammel, Kulturhuset Inside
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Hammel
    mandag 16:45
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Hammel, Kulturhuset Inside
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Kjellerup
    tirsdag 16:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Kjellerup, AL-Huset Kjellerup
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Viborg
    mandag 09:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Viborg
    mandag 17:15
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Viborg
    tirsdag 18:15
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Viborg
    onsdag 09:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Dansk for ordblinde - Viborg
    fredag 09:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    tirsdag 09:00
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    tirsdag 10:45
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    tirsdag 12:30
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    onsdag 09:00
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    onsdag 10:45
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Dansk Yoga 50+
    onsdag 12:30
    Aase Andersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    De Fem Tibetanere - let øvede
    onsdag 09:00
    Louise Marcussen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    torsdag 09:45
    Nicoline Toft Bro
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Engelsk for ordblinde - Viborg
    tirsdag 16:30
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Engelsk mellemniveau 2
    tirsdag 17:15
    John Christopher Luke
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Fransk begyndere 2
    torsdag 19:15
    Agnethe Givard Carstensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Fransk fortsættere 2
    torsdag 17:30
    Agnethe Givard Carstensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Fransk konversation
    onsdag 18:00
    Dorota Antosiewicz Høy
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    FVU Dansk - mandag kl. 12.00-14.30
    mandag 12:00
    Maria Burchardt Jørgensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    FVU Dansk - torsdag kl. 9.00-11.30
    torsdag 09:00
    Maria Burchardt Jørgensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Hensyntagende pilates
    mandag 13:30
    Kristina Dahl Allentoft
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Introduktion til meditation og mindfulness
    torsdag 19:00
    Marianne Kaufmann
    Viborg, Reiki Healing Midtjylland
  •  
     
    IT og dansk for ordblinde - Viborg
    tirsdag 12:00
    Ordblindelærer ved LOF Midtjylland
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Italiensk begyndere 2
    onsdag 16:30
    Dorthe Sejr Sartor
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Italiensk konversation
    onsdag 18:15
    Dorthe Sejr Sartor
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    torsdag 16:45
    Michelle Nardone
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    tirsdag 16:45
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    onsdag 15:00
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    mandag 15:00
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    mandag 16:45
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga
    fredag 09:00
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga blid
    tirsdag 15:00
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga blid
    onsdag 10:30
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga blid
    onsdag 12:15
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga blid
    fredag 10:45
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga for øvede
    onsdag 16:45
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga for øvede
    onsdag 18:30
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Iyengar Yoga for øvede
    mandag 18:30
    Rie Skov
    Viborg, LOF-Midtjylland
  • @navn
     
    Jagtkursus
    tirsdag 19:00
    Henrik Rothmann
    Karup J, Frederiks Skole
  • @navn
     
    Jagt-tegn
    onsdag 18:30
    Bo Hansen
    Bjerringbro, Bøgeskovskolen
  • @navn
     
    Jagt-tegn
    mandag 19:00
    Knud-Erik Jensen
    Møldrup, Møldrup Skole
  • @navn
     
    Jagt-tegn
    tirsdag 19:00
    Tove Ditlevsen
    Thorsø, Tungelundskolen
  • @navn
     
    Klaver
    tirsdag 16:00
    Martin Nipgaard Hansen
    Hammel, Søndervangsskolen
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 16:00
    Martin Nipgaard Hansen
    Kjellerup, Kjellerup Skole
  • @navn
     
    Lungetræning
    onsdag 10:30
    Rikke Østergaard
    Karup J, Benefit Karup
  • @navn
     
    Lungetræning
    torsdag 10:30
    Rikke Østergaard
    Karup J, Benefit Karup
  • @navn
     
    Lungetræning
    onsdag 10:30
    Rikke Østergaard
    Stoholm Jyll, Benefit Stoholm
  • @navn
     
    Mindful yoga
    mandag 12:30
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Mindful yoga
    torsdag 15:00
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Mindful yoga
    torsdag 16:45
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Motion for kræftramte
    torsdag 17:15
    Carina Guldbrand Jensen
    Viborg, Sundhedscenter Viborg
  • @navn
     
    Motion i vand
    tirsdag 16:15
    Bjarne Dalum
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Osteoporose træning
    torsdag 15:15
    Rikke Nybo Nørgaard
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Patanjali Yoga for begyndere og let øvede
    tirsdag 17:30
    Trine Guldager Sørensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Patanjali Yoga for begyndere og let øvede
    torsdag 18:30
    Trine Guldager Sørensen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 17:30
    Louise Brandstrup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates
    onsdag 16:30
    Magnus Brandstrup
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Pilates 50+
    mandag 14:40
    Kristina Dahl Allentoft
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates for mænd
    onsdag 19:00
    Magnus Brandstrup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates for øvede
    mandag 18:45
    Louise Brandstrup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Pilates i Kjellerup
    mandag 17:00
    Lidia Odgaard Csizmadia
    Kjellerup, Kjellerup Hallen
  • @navn
     
    Pilates og afspænding
    torsdag 09:00
    Lotte Mirsal
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Raku-keramik
    tirsdag 18:30
    Birgit Kvorning
    Løgstrup, Birgit Kvornings Keramikværksted
  •  
     
    Ryg, nakke, skulder træning
    torsdag 19:00
    Nanna Trier Nørskov
    Ulstrup, Ulstrup Skole
  •  
     
    Ryghold
    onsdag 20:00
    Mette Madsen
    Ulstrup, Ulstruphallerne
  • @navn
     
    Ryghold med fysioterapeut
    tirsdag 17:45
    Trine Svolgaard Vissing
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Rytter yoga
    torsdag 19:00
    Maj-Britt Mikkelsen Carter
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Senior zumba/Zumba Gold
    tirsdag 09:30
    Tinna Friis-Hansen
    Viborg, Trepas Aktivitetshal
  • @navn
     
    Senior-motion i Sundhedscentret
    mandag 16:30
    Birgit Flensborg J. Ibsen
    Viborg, Sundhedscenter Viborg
  • @navn
     
    Senior-motion i Sundhedscentret
    tirsdag 16:30
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, Sundhedscenter Viborg
  • @navn
     
    Senior-motion på Blichergaarden
    mandag 16:30
    Ole Krabbe
    Viborg, Blichergaarden
  • @navn
     
    Senior-motion på Blichergaarden
    onsdag 16:00
    Eva Erika Brogaard
    Viborg, Blichergaarden
  • @navn
     
    Søen rundt
    tirsdag 09:30
    Birthe Pedersen
    Viborg, sØnæs
  • @navn
     
    Tysk mellemniveau 3
    mandag 16:30
    Gurli Bech
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 20:15
    Birgit Flensborg J. Ibsen
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 19:30
    Birgit Flensborg J. Ibsen
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 16:30
    Nanna Sørensen Høgh
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 17:15
    Nanna Sørensen Høgh
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 18:45
    Helle Kvorning
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Vandmotion for pluspiger
    mandag 18:00
    Helle Kvorning
    Viborg, CKU Skive/Viborg
  • @navn
     
    Yin yoga for begyndere
    mandag 14:15
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Yin yoga for begyndere og let øvede
    onsdag 18:45
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 14:30
    Trine Qvortrup Moltzen
    Karup J, Skelhøje Kultur- og Forsamlingshus
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 19:00
    Trine Qvortrup Moltzen
    Karup J, Skelhøje Kultur- og Forsamlingshus
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 16:30
    Mie Bech Jakobsen
    Stoholm Jyll, Stoholm Fritids- og kulturcenter
  • @navn
     
    Yoga
    torsdag 18:15
    Mie Bech Jakobsen
    Stoholm Jyll, Stoholm Fritids- og kulturcenter
  • @navn
     
    Yoga 60+
    torsdag 12:30
    Aase Dam Hellerup
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Yoga Flow
    tirsdag 18:00
    Louise Marcussen
    Tjele, Rødding Minihal
  • @navn
     
    Zumba for pluspiger
    tirsdag 17:30
    Lis Pedersen
    Viborg, Trepas Aktivitetshal
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Tilbud om GRATIS førstehjælpskursus

Med støtte fra Trygfonden kan LOF nu tilbyde GRATIS førstehjælpskurser i landområderne i Viborg Kommune. Benyt tilbuddet og vær med til at redde liv.

Kalender